Vyhledávání


Kontakt

www administrátor

E-mail: admin@terezavoriskova.cz

Černá sanitka

     Černá sanitka mapuje městské legendy, pověsti a fámy. Zábavnou formou odkrývá pravdivost těchto známých a lidově tradovaných příběhů. Černá sanitka je přitom nejen názvem celého seriálu, ale i jednou z městských legend, kterým se tvůrci věnují.

     Všemi díly seriálu provází Roman Zach. V jednotlivých příbězích se objeví řada herců, ovšem každý jen v jedné epizodě. Např. Kamil Pulec, Bohuslav Klepl, Jitka Schneiderová, Jitka Sedláčková, Tereza Voříšková a další.

     Natáčení trvalo od dubna do července 2008.  Natáčelo se na různých místech v Čechách i na Moravě, například v okolí Máchova jezera a hradu Bezděz, v Doksech, v Brně a Praze. Část jednoho dílu dokonce vznikla za hraničním přechodem Krompach v Německu.

     Nápad režiséra Mojmíra Kučery zpracovat Černou sanitku do podoby televizního seriálu zaujal brněnskou dramaturgii začátkem loňského roku. Už na jaře 2007 vznikla základní podoba televizního formátu.

     Na literární přípravě jednotlivých scénářů se podílela skupina scenáristů pod vedením Jana Stehlíka.

Režie: Mojmír Kučera a Jiří Novák

Díl, ve kterém hrajeTereza Voříšková je:

Flirt s cizincem

     Další příběh vyvržený z útrob Černé sanitky přináší varování pro dívky, které láká prázdninový flirt s tajemným cizincem. Co se stane, když se Tereza Voříšková coby ambiciózní mladá herečka v německém podniku třetí cenové skupiny dá dohromady s démonickým fotografem?
Hrají Roman Zach, Tereza Voříšková, Jan Sklenář, Jiří Černý, Andrea Nakládalová, Julian Martin, Zdeněk Žák, Lukáš Pečenka. Režie Mojmír Kučera.

(text převzat z oficiálních stránek www. cernasanitka.cz)