Vyhledávání


Kontakt

www administrátor

E-mail: admin@terezavoriskova.cz

Biografie

     Tereza Voříšková se narodila 29. června 1989  ve znamení Raka a  bydlí  s rodiči v Praze. Nedávno dostudovala na Pražské konzervatoři obor hudebně-dramatický a tancuje (tancovala?) za Fantasy studio. 

     Její první začátky byly v dětském souboru Valášek a účinkování ve videoklipu Filipa Renče k písni Medvídek od skupiny Lucie. V té době ji teprve bylo 8 let a chtěla se stát baletkou. Jenže přišel rok 2005 a konkurz do filmu RAFŤÁCI, kde si nakonec zahrála, pod taktovkou režiséra Karla Janáka, postavu drsné vodačky Radky a o něco později i menší roli ve snímku RO(C)K PODVRAŤÁKŮ. V tomto roce jsme ji mohli vidět hned 3x. Nejdříve v komedii SVATBA NA BITEVNÍM POLI, kde ztvárnila jednu ze starostových dcer. Další snímek, který tento rok přišel do kin, byl VENKOVSKÝ UČITEL a tam si zahrála Berušku. A tím třetím filmem byly BOBULE, kde hrála vedle Kryštofa Hádka Klárku. Také jste ji mohli tento rok vidět v televizi ve filmu BRAINSTORM.

     Mimo tyto filmy hraje v různých seriálech (MÍSTO V ŽIVOTĚ, TRAPASY, SOUKROMÉ PASTI, KRIMINÁLKA ANDĚL, ČERNÁ SANITKA).

     Minulý rok dotočila pohádku PEKLO S PRINCEZNOU, třídilný seriál ĎÁBLOVA LEST, film ZEMSKÝ RÁJ TO NA POHLED a rodinný historický film a seriál AŤ ŽIJÍ RYTÍŘI.

     Tento rok ji čekají dvě divadelní hry. MNOHO POVYKU PRO NIC v Švandově divadle a S VYLOUČENÍM VEŘEJNOSTI v divadle A studio Rubín. Na začátku léta se točili 2BOBULE.